7

Kartografia i GIS

Dział kartografii i GIS firmy GEOKRAK świadczy szeroki zakres usług w zakresie geologii strukturalnej. Oferujemy usługi zarówno w oparciu o prace terenowe, jak również prace analityczne polegające na analizie materiałów archiwalnych. Próbki okruchowe oraz rdzenie pozyskane przez zespoły terenowe badane są pod kątem sedymentologicznym, petrograficznym oraz biostratygraficznym.

Firma Geokrak zajmowała się przepakowywaniem rdzeni

     W ostatnich dniach czerwca i na początku lipca firma Geokrak zajmowała się przepakowywaniem rdzeni z pudełek kartonowych do drewnianych skrzynek, aby oddać je do magazynu NAG (Narodowe Archiwum Geologiczne). Magazyn BNK mieści się w Bytowie. 

 Firma Geokrak zajmowała się przepakowywaniem rdzeni
                                                                Magazyn przed przepakowaniem 

     Przed przystąpieniem do prac upewniliśmy się w NAG co i jak mamy pakować i po potwierdzeniu otwarliśmy pierwsze skrzynki. Praca, która miała być łatwa i przyjemna okazała się bardziej złożona, gdyż musieliśmy składać rozcięte rdzenie z różnych pudełek, rozcinać nożem termicznym rynienki w których zabezpieczone były części rdzenia co zajmowało mnóstwo czasu. Szybkość pakowania wzrastała z 35m/12h w pierwszych dniach do rekordowych 80m/12h po przysłaniu posiłków (jednej osoby) z biura. Codziennie uzupełnialiśmy również setki wierszy odpowiednich protokołów.

 Firma Geokrak zajmowała się przepakowywaniem rdzeni
                                                                        Rozcinanie rynienek

    Po przepakowaniu kilkuset metrów rdzenia i prób okruchowych kolejną niedogodnością stał się ciężar skrzynek (ważyły około 15 kg). W sumie przerzuciliśmy 15 ton skał. Jako, że skrzynki na „czole” zgodnie z rozporządzeniem miały plastikowe osłony, przed wpisaniem informacji należało osłonę odkręcić i potem przykręcić – to znowu czas przy odkręcaniu i zakręcaniu prawie 4000 śrubek. Założony czas wykonania pracy z powyższych powodów przedłużył się do 2,5 tyg. Magazyn po spakowaniu wszystkich prób wyglądał zupełnie inaczej.

 Firma Geokrak zajmowała się przepakowywaniem rdzeni
                                                                      Magazyn po spakowaniu prób


     Oddaliśmy protokóły do BNK i zapaletowaliśmy prawie 1000 skrzynek czyniąc je gotowym do wysłania do magazynu NAG.

NASI KLIENCI

Copyright © Geokrak