6

Ochrona środowiska

W zakresie badań, oceny oraz prognozowania stanu środowiska oferujemy swoje usługi w oparciu o wieloletnie doświadczenia zdobyte w trakcie realizacji prac oraz współpracy ze Zleceniodawcami krajowymi, a także prowadzącymi działalność o zasięgu międzynarodowym. Uzyskane doświadczenia pozwalają nam świadczyć usługi w standardzie wymaganym przez Klientów krajowych jak i w standardzie oczekiwanym przez międzynarodowe korporacje.

Firma Geokrak zajmowała się przepakowywaniem rdzeni

     W ostatnich dniach czerwca i na początku lipca firma Geokrak zajmowała się przepakowywaniem rdzeni z pudełek kartonowych do drewnianych skrzynek, aby oddać je do magazynu NAG (Narodowe Archiwum Geologiczne). Magazyn BNK mieści się w Bytowie. 

 Firma Geokrak zajmowała się przepakowywaniem rdzeni
                                                                Magazyn przed przepakowaniem 

     Przed przystąpieniem do prac upewniliśmy się w NAG co i jak mamy pakować i po potwierdzeniu otwarliśmy pierwsze skrzynki. Praca, która miała być łatwa i przyjemna okazała się bardziej złożona, gdyż musieliśmy składać rozcięte rdzenie z różnych pudełek, rozcinać nożem termicznym rynienki w których zabezpieczone były części rdzenia co zajmowało mnóstwo czasu. Szybkość pakowania wzrastała z 35m/12h w pierwszych dniach do rekordowych 80m/12h po przysłaniu posiłków (jednej osoby) z biura. Codziennie uzupełnialiśmy również setki wierszy odpowiednich protokołów.

 Firma Geokrak zajmowała się przepakowywaniem rdzeni
                                                                        Rozcinanie rynienek

    Po przepakowaniu kilkuset metrów rdzenia i prób okruchowych kolejną niedogodnością stał się ciężar skrzynek (ważyły około 15 kg). W sumie przerzuciliśmy 15 ton skał. Jako, że skrzynki na „czole” zgodnie z rozporządzeniem miały plastikowe osłony, przed wpisaniem informacji należało osłonę odkręcić i potem przykręcić – to znowu czas przy odkręcaniu i zakręcaniu prawie 4000 śrubek. Założony czas wykonania pracy z powyższych powodów przedłużył się do 2,5 tyg. Magazyn po spakowaniu wszystkich prób wyglądał zupełnie inaczej.

 Firma Geokrak zajmowała się przepakowywaniem rdzeni
                                                                      Magazyn po spakowaniu prób


     Oddaliśmy protokóły do BNK i zapaletowaliśmy prawie 1000 skrzynek czyniąc je gotowym do wysłania do magazynu NAG.

NASI KLIENCI

Copyright © Geokrak